Sylax

niezawodność i wydajność

Przy kilku milionach sztuk sprzedanych dotychczas, przepustnice Sylax słyną z wysokiego poziomu wykonania i niezawodności zarówno dla zastosowań w instalacjach wodnych jak i w przemysłowych.

Przepustnice Sylax, dostępne w średnicach od DN 25 do 1200 mm, są przeznaczone i posiadają atesty do zastosowania w różnych branżach, takich jak instalacje wodno-kanalizacyjne, przemysł morski, sieci przeciwpożarowe, instalacje przesyłowe gazu, motoryzacja, chemia, sektor rolno-spożywczy itd.

PRZEPUSTNICA «SZYTA NA MIARĘ»

Zróżnicowana gama przepustnic Sylax pozwala na dopasowanie rozwiązania odpowiedniego do wymogów danej instalacji:

  SYLAX
SYLAX MF/CNPP
SYLAX GAZ
Zastosowanie Sieci i instalacje wody pitnej, grzewcze i chłodnicze, morskie, przemysł Systemy przeciwpożarowe, instalacje tryskaczowe Przemysłowe i domowe sieci przesyłowe gazu ziemnego
Średnice DN 25 do 1200 mm DN 40 do 300 mm DN 40 do 300 mm
Maksymalne dopuszczalne ciśnienie PFA 25 barów PFA 16 barów PFA 6 lub 8 barów
Rodzaj napędu Dźwignia ręczna, przekładnia ślimakowa, napęd elektryczny lub pneumatyczny Przekładnia
ślimakowa
Dźwignia ręczna, przekładnia ślimakowa, napęd elektryczny lub pneumatyczny
Atesty ACS, WRAS, DVGW, W270, KIWA, Belgaqua, SVGW, PZH CNPP, MF, PZH NF ROB-GAZ, DVGW GAS, MROB258, PZH
Atesty morskie Bureau Veritas, DNV, RINA, Lloyd’s Register, ABS    
 

Rozwinięciem typoszeregu Sylax są inne specjalistyczne przepustnice:

Tilis: przeznaczone do przemysłu spożywczego, kosmetycznego, detergentów i przemysłu chemicznego. Przepustnica Tilis doskonale nadaje się do tych zastosowań dzięki wykładzinie PTFE na podłożu EPR oraz dyskowi ze stali nierdzewnej.

Lycène: zaprojektowana do mediów wymagających rozwiązań szczególnie bezpiecznych takich jak media spożywcze, farmaceutyki, płyny żrące i toksyczne, itp. Lycène oferuje zawansowaną technologię do kontroli przepływu takich płynów zwłaszcza dzięki powłoce dysku z PFA i uszczelnieniu PTFE o wysokiej jakości.

Emaris: opracowana specjalnie do wysokoparametrowych procesów przemysłowych, chemii,  układów chłodniczych, ogrzewania miejskiego i sieci parowych. Dzięki technologii podwójnego mimośrodu oraz uszczelce ze stali nierdzewnej powlekanej PTFE, przepustnica ta jest przeznaczona do instalacji o ciśnieniu roboczym do 50 barów oraz pracy w temperaturze od -50°C do +220°C.

Xylia: nowa przepustnica przeznaczona do zastosowań w instalacjach ogrzewania oraz klimatyzacji (HVAC).

Dlaczego warto stosować nasze produkty?

• Wydajność i niezawodnośćDzięki jednoczęściowemu trzpieniu, połączonemu z dyskiem za pośrednictwem wpustu wieloklinowego oraz dzięki samosmarującym się łożyskom ze stali pokrytej PTFE.

• Doskonała szczelnośćZapewniana przez sferyczną obróbkę krawędzi dysku, profilowanej uszczelce osadzonej na korpusie na
"jaskółczy ogon" oraz dodatkowemu uszczelnieniu trzpienia.

• Ułatwiona konserwacjaMożliwa wymiana wszystkich części na nowe (trzpień, dysk, wykładzina, itd.).

• Szeroka gama komponentów do konfiguracjiDzięki różnorodnym materiałom wykonania poszczególnych części przepustnicy (korpusu, dysku, trzpienia, wykładziny), różnorodnym typom przyłączy (międzykołnierzowe, kołnierzowe, gwintowane, itp.) oraz różnorodnym napędom możliwa jest konfiguracja indywidualnego rozwiązania dopasowanego do wymogów danej instalacji.

• Aprobaty i atesty uznanych instytucji:PZH, ACS, WRAS, DVGW,  KIWA, Belgaqua, SVGW, Bureau Veritas, DNV, RINA, Lloyd’s Register etc.

• Gwarancja 5 lat

Czy wiesz że?

Nasze przepustnice są projektowane i produkowane we Francji, w naszym zakładzie produkcyjnym w Mery (Sabaudia). Rocznie produkujemy ponad 250 000 przepustnic, które są sprzedawane w ponad 77 krajach.