Nasza misja

Specjalista w zakresie transportu i regulacji przepływu płynów

Woda znajduje się w samym sercu naszego codziennego życia poprzez jej liczne zastosowania w otoczeniu domowym, rolnym i przemysłowym. Zapewnienie jej stałej podaży uwzględniającej potrzeby użytkowników, utrzymanie niskich kosztów wody przy wysokich wymaganiach dotyczących jakości oraz poszanowanie środowiska jest wyzwaniem, przed jakim stoi obecnie nasza cywilizacja.

Od ponad pięćdziesięciu lat SOCLA stale rozwija się, aby sprostać tym wyzwaniom i obecnie jest liderem w dziedzinie kontroli przepływu wody i innych płynów.

Firma SOCLA, utworzona w 1951 roku w Chalon-sur-Saône (Francja), będąca obecnie spółką zależną grupy Watts Water Technologies, rozwija, produkuje i dystrybuuje na całym świecie specjalistyczną gamę armatury do transportu i regulacji przepływu płynów.

Nasza działalność skupia się wokół 4 głównych grup produktów

ANTYSKAŻENIOWE:
Zawory antyskażeniowe zabezpieczające sieci wody pitnej przed wtórnym zanieczyszczeniem skażonym płynem cofającym się z instalacji wewnętrznych.

ZWROTNE:
Niezrównana gama zaworów zwrotnych o średnicy od 15 do 800 mm. 16 różnorodnych systemów zamykania w celu optymalnego dopasowania rozwiązania do konkretnych instalacji z ich niepowtarzalną charakterystyką - mechaniczną, hydrauliczną, fizyczną oraz chemiczną.

REGULACYJNE:
Pełna gama zaworów redukujących i stabilizujących ciśnienie, przepływ i poziom oraz zawory przeciwuderzeniowe i napowietrzająco-odpowietrzające.

ODCINAJĄCE:
Przepustnice Socla stosowane we wszystkich rodzajach instalacji. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań, możliwy jest optymalny dobór tych urządzeń do warunków pracy.

Uznana wiedza ekspercka

SOCLA opiera swoją działalność na ośrodkach specjalistycznej wiedzy, które projektują, rozwijają i wytwarzają różne linie wyrobów:

We Francji, nasz zakład w pobliżu Chalon-sur-Saône w Burgundii specjalizuje się w urządzeniach bezpośredniego działania (z wykorzystaniem jedynie energii przepływającego płynu): zawory zwrotne, zawory antyskażeniowe, reduktory ciśnienia i zawory regulacyjne.

Nasz zakład w Virey-le-Grand, zawdzięcza swą renomę doświadczeniu i wiedzy w dziedzinie produkcji przepustnic stosowanych powszechnie w niemal wszystkich instalacjach od wodociągowych przez ciepłownicze aż do przemysłowych.

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i ISO 45001, co gwarantuje wysoki poziom oferowanych produktów i usług.

Nasze oddziały dystrybucji, rozmieszczone bezpośrednio na głównych światowych rynkach (Polska, Niemcy, Benelux, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania) zapewniają dostępność naszych produktów oraz doradztwo dla klientów ściśle dostosowane do lokalnych potrzeb i zastosowań.